VÄRBAMISKAMPAANIA

Personaliotsingu teenused

38 326

Levi 
sotsiaalmeedias

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST

Värbamiskampaania on personaliotsingu viis, mille käigus jõutakse loetud tööpäevadega laia hulga potentsiaalsete kandidaatideni läbi mõne digiturunduse kanali. Eesmärgiks on tuua kliendini võimalikult suur arv kvaliteetseid kandidaate, kellega ettevõte viib ise läbi edasise värbamisprotsessi ja teeb lõpliku valiku.

Värbamiskampaania sihtasutuse Õpilasmalev näitel

Sihtasutus Õpilasmalev pakub noortele võimalust muuta oma suvi meeldejäävaks üheskoos töötades ja parimat aega veetes. Organisatsiooni peamised valdkonnad on noorte töökasvatus ja aktiivne ning arendav puhkus.
Suviseks perioodiks on SA Õpilasmaleval vaja hulga malevlasi ja rühmajuhte ning just viimaste värbamiseks nad meie poole pöördusidki.

1. VÄLJAKUTSE

SA Õpilasmaleval oli vaja suveperioodiks leida 30-35 hästi kvalifitseeritud noort, kes kannaks uhkusega rühmajuhi tiitlit ja oleks noortele eeskujuks.
SA Õpilasmalev soovis oma sihtrühmale läheneda uudselt ning selgitada noortele, kui väärtuslik juhtimiskogemus on võimalik rühmajuhina saada. Nende peamine eesmärk oli suurendada noorte kandideerijate hulka võrreldes eelnevate aastatega. 

2. LAHENDUS

Kuna Õpilasmaleva eesmärgiks oli leida võrdlemisi lühikese aja jooksul suur hulk noori hooajaliseks tööks, oli Brandemi värbamiskampaania sobiv lahendus. Töötasime välja atraktiivsed värbamissõnumid, panime kokku sihtrühma kõnetava, kuid eristuva maandumislehe ning koostasime digitaalturunduse kampaania. 

VÄRBAMISKAMPAANIA KOOSNES JÄRGMISTEST OSADEST:

Värbamissõnumite väljatöötamine

Noori kõnetavate värbamissõnumite väljatöötamisel tuginesime 4 aspektile:

organisatsiooni viie töötajaga sh samal positsioonil töötanud inimestega läbiviidud intervjuudele

viimase aasta tudengite uuringu tulemustele

konkurentide sõnumite analüüsile

erinevatele kogemuslugudele

Töötasime välja kolm peamist argumenti: suvi täidetud värske õhu ja emotsioonidega, rühmajuhi sildi uhkusega kandmine ja hea palk mälestusrohke kolme nädala eest.

Töökuulutuse ja maandumislehe tekst ning disain 

Edasi koostasime maandumislehe ehk ametikoha spetsiifilise veebilehe, kuhu potentsiaalne kandidaat pärast reklaamil või töökuulutusel klikkimist sattus. Maandumislehel tõime selgelt välja peamised argumendid, SA Õpilasmaleva värbamissõnumid ja nende organisatsiooni unikaalsuse. 

SA Õpilasmaleva olemasolev visuaalne materjal välistas pildistamise vajaduse ning hoidis kokku materjalide valmistamise aega, mille tõttu saime kampaaniaga kiiremini alustada.

Värbamiskanalite valik ja digitaalturunduse kampaania

Lähtudes sihtrühmast teadsime, et nemad veedavad enim aega Instagramis ja Facebookis. Seega koostasime vastavates kanalites neli erinevat reklaami. 

Kõige paremini läks levima reklaam, kus noor sai kommentaaridesse märkida ära oma sõbra, kes sooviks teenida kuni 640€, mis oli ka üks peamistest argumentidest. 

Kokku kommenteeris pilti 93 potentsiaalset kandidaati.

Maandumislehe külastajad

1724

Meeldimised, kommentaarid

183

Kandidaadid

127

3. TULEMUS

Läbiviidud värbamiskampaania tulemusena kandideeris otsitavale kohale 127 kvaliteetset kandidaati. Kõik need kandidaadid edastasime ka SA Õpilasmalevale. Edasise värbamisprotsessiga st intervjuude ning sobivate kandidaatide valikuga, tegeles organisatsioon ise ning meie edastatud kandidaatidest said nad kutsuda vestlusele 65 inimest, kelle seast valiti 35 uut rühmajuhti.

“Kui eelmisel aastal tuli läbi töötada 70 CVd, siis sel aastal ca 130. Sain kergemalt otsuseid langetada, st ei pidanud vestlusele kutsuma nii palju neid, kelle CV oli väheütlev, vaid sain valida parimad. Tänu teie tööle see kõik juhtus.
Mulle meeldis, et olite meiega ühel lainel ja julgustasite kasutama sõnumeid (kasvõi palga osas), mida me ise varasemalt pole esile tõstnud. Ja kampaania nooruslikkus oli ka väga äge.
Kindlasti on plaan Brandemiga koostööd teha ka järgmiste suuremate värbamisvajaduste juures.“

Teele Tomps, SA Õpilasmaleva personalijuht

Ole esimesena kursis tööandja turundus- ja värbamisalaste uudistega Eestist ja mujalt ning liitu Brandemi uudiskirjaga SIIN.

Brandemi privaatsustingimused

www.brandem.ee  | tere@brandem.ee
Volta 1

Tallinn, 10411

Võta meiega ühendust ning me saadame Sulle personaalse pakkumise personali värbamiseks! 

Jäta mulle oma kontaktid ja ma võtan Sinuga ühendust!

BRANDEMI VÄRBAMISTEENUS
VÕTA ÜHENDUST

Võta meiega ühendusttere@brandem.ee  +372 512 6674