Lavastusala juht

TÖÖPAKKUMINE KOLMES VAATUSES

 Brandem Baltic OÜ
Copyright © 2022

Vanemuisel on värbamispartneriks Brandem. Kui Sul tekkis küsimusi, küsi julgelt värbamiskonsultant Kaisa Tamverelt

 +372 5382 1475

LOE LÄHEMALT

Osatäitjad

Eelneva töökogemusega tööprotsesside ja inimeste juht, kes on valmis võtma vastu uue väljakutse kultuurivaldkonnas. Sinu otsustusjulgus, suurepärane suhtlusoskus (ka inglise keeles), tehniline taiplikkus ning positiivsus ja pingetaluvus loovad head eeldused saada vastutavaks lavaimede loomisel. Juhtides 7 osakonna töötajaid (keda on kokku 110 inimest), ootavad Sind ees põnevad juhtumised ning maagilised hetked Eesti ainsas kolmežanrilises teatris Tartu südames.

kaisa@brandem.ee

Sinu järgmine karjääriseiklus kultuurivaldkonnas

SINA

MAARJA LIBA

Teatriarmastus on minu jaoks see, miks ma olen seda tööd teinud. On võimatu, et Sul teatris kunagi igav hakkab. Siin on lugematul hulgal eriilmelisi väljakutseid ning arengu- ja õpivõimalusi. Samuti saad ellu viia projekte, mis panustavad teatri arengusse.“

KRISTIINA ALLIKSAAR

„Lavastusala on Vanemuises selline osakond, mis ühendab, teenib ja toetab meie kõiki kolme kunstilist žanri – draamaosakonda, balletiosakonda ja muusikaosakonda ning samas suhestub ka kõigi teiste administratiivsete üksustega. Siin luuakse see osa teatrimaagiast, mis artiste laval toetab.“

Mantlipärijat otsiv ja peagi lahkuv lavastusala juht

Teatrijuht

KRISTEL TANNIK

„Saad kombata inimesena enda piire, eduelamus on siin kerge tekkima. Kui enese proovilepanek on Sulle oluline, siis siin selles majas ja selles rollis saad seda kindlasti teha. Meie meeskond on kui ühes hingav seltskond, kõigis oma erisustes. Sadade sh erinevas rahvuses inimeste sünergia tekitab selle, enamjaolt hea tunde, mis lavalt publikuni kandub."

Turundusjuht

REIMO SAGOR

Näitleja

"See on kindlasti väljakutset pakkuv töö, see on inimsuhete põnev rägastik. Kui lavastajad-kunstnikud tulevad ideega, siis Sina leiad lahenduse, nii tehnilise kui ka kunstilise. Inimesed on meil koostööaltid ja tahavad pingutada. Siin töötab pea 400 inimest, aga see on hästi suur pere.“

I vaatus

Oma enam kui 150-aastase ajalooga on Vanemuise teater Eesti esimene emakeelne teater, mille asutamine 1870. aastal märgib ühtlasi ka rahvusteatri sündi.

Praegune lavastusala juht Maarja Liba on Vanemuises juba 11 aastat. Otsustades väärikalt kohalt edasi liikuda, on ta nüüd endale otsimas mantlipärijat, kes võtaks üle 110 inimese juhtimise.

Kas Sina oled valmis astuma Maarja kingadesse?

„Siin töötavad inimesed, kes armastavad teatrit, nad on fanatid. Nende kirg on nakkav ning oma tööd tehes tunned, et teed midagi päriselt ära. Sinu töö tulemusena sünnib lavastus, läbi mille me panustame eesti keele ja kultuuri säilimisse ning kujundame inimeste maailmapilti.“

– Maarja Liba

II vaatus

Vanemuise töökultuur on väga mitmekesine ja avatud. Üksteise paremaks tundmaõppimiseks ja vaba aja vahvalt veetmiseks käib teatris näiteks sari „Kolleegilt kolleegile“, kus iga kuu jagab üks vanemuislane oma hobi või oskust ning koos pannakse end proovile. Selle raames oleme käinud tennist ja squashi mängimas, talisuplemas ning külastanud Ronimisministeeriumi.

MAIT SARAP

Dekoratsiooniala assistent

„Õhkkond ja olustik on meil väga hea, siin on loomingulised, avatud inimesed. Tööülesanded on teatrielus hästi teistmoodi. See, kuidas me näiteks vahendeid ja materjale kasutame, on täiesti teistpidine sellest, kuidas neid tavaelus kasutatakse.“

Missioonitundega töötajad

Teatris saab töötada vaid suure missioonitundega. Päeva lõpuks on kolleegid meie kõige suurem väärtus, sest teatriime saavutatakse ainult üheskoos.

Usaldus

Meil on kõigil üks siht, kuid suur vabadus teekonda sinna sihini ise sättida. Saad oma tööd eesmärgini jõudmisel korraldada ning teha seda koos toetavate kolleegidega!

Põnev töö

Teatris juhtub ja muutub kogu aeg midagi – iga päev, iga tund. Su töö on absoluutselt 
rutiinivaba ja loominguline!

KANDIDEERI

III vaatus

• juhtida ja korraldada lavastusala osakonna tööd ja inimesi
• koostada ning jälgida osakonna ja uuslavastuste eelarveid
• osaleda teatri mängukava ja uuslavastuste plaani koostamisel
• etendustel tehnilise toe tagamine tehnilised pädevused on meeskonnas olemas, Sina juhid ja koordineerid

Teater on kollektiivne kunst ja reaalselt igaühe panusest sõltub siin see, kas kõik tingimused on loodud, et õhtul saaks laval sündida ime. See aga tähendab, et teatris öeldakse “Sina”, ollakse kõigi kolleegide suhtes avatud silmadega ja toetavad. Oleme sõltumata ametikohast väljas ühe asja nimel. Meie hierarhia tipp on lavastuse valmimine ja igaõhtused etendused – teekonnal selleni oleme üks meeskond.

Oled Sa valmis juhtima imesid?

Kandideeri Vanemuise teatri lavastusala juhiks

Lavastusala juhina on Sinu ülesanneteks:

KANDIDEERIMISE LÕPUNI ON JÄÄNUD

00 päeva  00 tundi  00 minutit  00 sekundit